Turniej

KOSZALIN OPEN

O TURNIEJU

Tegoroczna Seria Międzynarodowych Turniejów Tenisowych Mężczyzn TOYOTA AIRPRESS TWIN SERIES OPEN 2024 z pulą nagród 15.000$ zostanie zorganizowana w ramach cyklu zawodowych turniejów federacji ITF i będzie niewątpliwie najważniejszą w tym roku imprezą tenisową w naszym regionie. Pierwsze zawodowy turniej odbyły się w Koszalinie w 2004 roku i przez kolejne lata jego kolejne edycje były jednymi z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście. W tym roku już po raz 17, w drugim tygodniu czerwca na kortach koszalińskiego Bałtyku przy ul. Andersa swoje zmagania rozpocznie kilkudziesięciu zawodników, którzy przez dwa tygodnie będą walczyć o tytuły w grze pojedynczej i deblowej oraz punkty do światowego rankingu ATP.

KLUB TENISOWY BAŁTYK KOSZALIN

Zawodnicy zagrają na odnowionym obiekcie Bałtyku Koszalin, w pięknej scenerii Parku Książąt Pomorskich. Tak jak w poprzednich latach uczestnicy jak również liczna publiczność z pewnością docenią unikatową lokalizację naszych kortów, wyjątkową jakość ceglanych nawierzchni oraz świetną atmosferę podczas organizacji turniejów.

TOYOTA AIRPRESS TWIN SERIES OPEN 2024

SERIA MIEDZYNARODOWYCH TURNIEJÓW TENISOWYCH ITF M15

Z PASJI DO TENISA

Nominację naszego miasta oraz klubu do organizacji serii zawodowych turniejów tenisowych przyjęliśmy jako ogromny zaszczyt oraz możliwość ponownego pojawienia się na prestiżowej liście ośrodków organizujących tej rangi zawody. Reżyserami naszego turnieju są osoby, które nie tylko kochają tenis, ale również wszystkie swoje działania przy jego organizacji wykonują nieodpłatnie. Ich ogromne zaangażowanie wynika zarówno z pasji do dyscypliny oraz ambicji pisania kolejnych kart historii tenisa w naszym mieście. Niewątpliwie, potrzeby finansowe przy organizacji tego typu imprezy są ogromne i dlatego również w tym roku liczymy na każde wsparcie ze strony lokalnych firm, przedsiębiorców jak również wszystkich pasjonatów białego sportu. Postarajmy się wspólnie, aby w okresie letnim Koszalin był na ustach całego polskiego środowiska tenisowego!